Consolid, dat is toch een uitzender? “Klopt, we werven en selecteren al 35 jaar chauffeurs”, vertelt Nico. “Maar die ervaring gebruiken we ook om chauffeurs op te leiden en na te scholen volgens de Richtlijn Vakbekwaamheid. Wat begon als nascholing voor onze eigen flexkrachten, is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een veelzijdig opleidingsaanbod. We verzorgen verschillende soorten trainingen, zowel mét als zonder Code 95. De laatstgenoemde ook voor bijvoorbeeld taxichauffeurs, bezorgers en verhuizers.”
De kracht van Consolid? “De menselijke factor”, vertelt Nico. “We weten precies wat er speelt op de werkvloer en waar chauffeurs tegenaan lopen. Dat maakt echt het verschil. Ik werk al 20 jaar bij Consolid en zie elke dag weer dat chauffeurs zich door ons gezien en gehoord voelen.”
Nascholing: van moetje naar must
De Consolid Academy verzorgt niet alleen de wettelijke nascholing van de eigen flexkrachten, maar doet dat ook voor chauffeurs van andere bedrijven. Volgens Nico is nascholing van de Consolid Academy nooit standaard. “Natuurlijk voldoen we aan de nascholingsverplichtingen van Code 95, maar dat betekent niet dat het saai hoeft te zijn. Voor chauffeurs die al 20 jaar op de weg zitten is nascholing vaak een ‘moetje’. Onze trainers doen er alles aan om ook deze chauffeurs te prikkelen. Geen lange monologen, maar interactieve quizzen en praktijkvoorbeelden. Vaak zeggen ze na afloop: ‘Ik heb iets nieuws geleerd.’”
Verplaatsen in de chauffeurs
Naast nascholing, verzorgt Consolid Academy ook incompany trainingen. Volledig op maat gesneden. “Voordat we beginnen, lopen we een dag mee met de chauffeurs of medewerkers. Zo zien we precies waar zij tegenaan lopen,” vertelt Nico. “Dat levert niet alleen herkenbare inhoud op, maar ook veel waardering. De deelnemers voelen zich serieus genomen.”
Zo trainde Consolid de chauffeurs van KLM Catering Services. Een op maat gemaakte training voor chauffeurs die anderen moesten inwerken. Nico: “Het waren intensieve dagen met rollenspellen en een intervisie. Geen droge theorie, maar situaties die chauffeurs herkennen. Er gebeurde echt iets in de groep. Ze werden hechter en leerden hoe ze elkaar op een fijne manier feedback konden geven. Nu gaan ze sneller naar elkaar toe en is de sfeer beter. Daar doen we het voor.”
Duurzame inzetbaarheid
Gezonde, gelukkige en productieve chauffeurs, daar draait het om voor Nico. “We willen bijdragen aan duurzame inzetbaarheid. In deze krappe arbeidsmarkt is dat van grote waarde voor werkgevers.” Zo richten onze trainingen zich steeds vaker op thema’s als vitaliteit en fysieke belasting. “Bijvoorbeeld bij de training ‘Fysieke Belasting’, waarin bezorgers en taxichauffeurs leren hoe ze op een gezonde en veilige manier tillen en dragen. Door aandacht voor leefstijl, tillen en dragen kunnen we rugklachten en uitval voorkomen.”
Meer weten? Bekijk het opleidingsaanbod van de Consolid Academy.