Het openbaar vervoer zit te springen om… vrouwen!
De vacatures op de Nederlandse markt nemen toe en zijn steeds moeilijker in te vullen. Consolid is daarom heel actief in het werven en zelf opleiden van mensen. Waar we vooral erg veel behoefte aan hebben, is vrouwelijke krachten!
Uit cijfers blijkt dat Nederlandse vrouwen lang niet zo veel werken als mannen. Ze geven weliswaar aan méér te willen werken, maar stellen tegelijkertijd dat het moeilijk is om werk en privé te combineren. Het zorgen voor de kinderen en het regelen van het huishouden gaat lastig samen met een baan. Vooral allochtone vrouwen werken niet of relatief weinig.
Lage aantallen
Dit zie je ook terug in de sectoren waarin Consolid actief is: beveiliging, transport en personenvervoer. In de beveiligingssector werken relatief veel vrouwen, maar onder de vrachtwagenchauffeurs is hun aandeel heel laag. Buschauffeur lijkt een beroep dat qua beroepsprofiel beter bij vrouwen past dan vrachtwagenchauffeur. De grotere ov-bedrijven hebben op dit moment zo'n 10% vrouwelijke buschauffeurs in dienst. Het aantal nieuw toetredende vrouwen in het openbaar vervoer blijft de laatste jaren lager dan die 10%. En dat terwijl er door het uittreden van oudere chauffeurs en de huidige economie juist ontzettend veel nieuwe buschauffeurs nodig zijn!
Van harte welkom
Volgens Marketingmanager Cees Splinter van Consolid zijn vrouwen erg welkom in de branche. ‘Buschauffeur is een prachtig, veelzijdig beroep. En het stads- en streekvervoer biedt veel loopbaanmogelijkheden. We wéten dat er veel geschikte en gemotiveerde vrouwen rondlopen, maar het is de kunst ze te bereiken. Om meer vrouwen te interesseren, moet er wel wat veranderen. Het imago klopt bijvoorbeeld niet: buschauffeur is al lang geen mannenberoep meer. En de hele sector moet nóg meer rekening gaan houden met vrouwelijke werknemers, bijvoorbeeld door opleidingen op maat of aangepaste werktijden. De lastige combinatie van werk en zorgtaken is namelijk een sta-in-de-weg voor veel vrouwen. De openbaarvervoersector zou dan ook meer rekening moeten houden met hun thuissituatie.’
Brochure
Download hier onze speciale uitgave over vrouwen in het openbaar vervoer. In deze brochure vertellen vrouwen die bij busbedrijven werken over hun werk én over de mogelijkheden die er voor vrouwen zijn binnen die bedrijven en binnen de bedrijfstak.
|

Petra Goossens, buschauffeur voor het GVB
'Als moeder van drie schoolgaande kinderen doe ik graag de vroege ritten, dan ben ik rond de lunch weer thuis. Ideaal!’

Els van Oers, HR-adviseur bij Connexxion Openbaar Vervoer
‘Onze vestigingen nemen graag vrouwen aan. Als bedrijf staan we middenin de samenleving en daar horen vrouwelijke collega´s gewoon bij.’
|